KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13971025
nr 1397 1025
Reinhold Callmander
(1840-1922), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, spelande kvinna. Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 81x70cm
Reinhold Callmander, svensk bildkonstnär född 1840, död 1922.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:51:26
1.000 kr
1.200 kr
Reinhold Callmander
Läs mer om Reinhold Callmander